Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti apie automobilių supirkimą

Lietuvoje labai populiaru verstis automobilių supirkimu. Šiandien jau retas lietuvis nėra pirkęs naudoto automobilio. Tiesa, šiuo metu automobilio pardavimas vyksta internetu – suvedę žodžius „automobilių supirkimas“, rasite daugybę skelbimų. Tačiau, reikia žinoti, kad skelbimais ne visada galima pasitikėti.
Pasitaiko įvairių atvejų, kai nukenčia automobilių pirkėjai ar pardavėjai. Vienu atveju perkančiam parduodamas beveik metalo laužas, kitu – be sutarties parduotas automobilis neišregistruojamas laiku ir senajam savininkui sukelia problemų eismo įvykio metu.
Kai pavyzdį galima pateikti situaciją, kai per daug pasitikėta pardavėju ir to pasekmėje įsigytas automobilis su visiškai surūdijusiu dugnu. Be abejo, visą kitą – pavarų dėžę, stabdžius būtų galima sutvarkyti, tačiau automobilis su surūdijusiu dugnu technikinės apžiūros nepraeis.
Taiga, galima būtų kritikuoti pirkėjus dėl patiklumo, bet sutikime, kad kiekvienam yra pasitaikiusi tokia situacija, kai pagalvojame: jei tik būčiau žinojęs…
Rekomenduojame automobilį pirkti internetu. Automobilių turgus – jau atgyvenęs reikalas, tad geriausia ir greičiausia tai padaryti interneto skelbimų puslapiuose. Taip pat šiandien itin patrauklus būdas – kreipimasis į bendroves, kurių veikla – automobilių supirkimas. Jos padeda susirasti geidžiamą transporto priemonę operatyviai ir atsakingai. Jeigu perkate automobilį iš privataus asmens, atlikite kruopščią ir nuodugnią automobilio apžiūrą autoservise – tai atsieis jums mažiau negu remontas, pastebėjus gerai užmaskuotus vidinius gedimus. Tuo labiau, pavyks išvengti ankščiau minėtų nesusipratimų.
Parduodant savo seną automobilį, galioja panašios taisyklės. Jeigu nežinote, už kiek parduoti savo automobilį, internete rasite daugybę kitų to paties automobilio modelio skelbimų. Taip galėsite apytiksliai orientuotis, kokios kainos prašyti iš potencialių pirkėjų. Siūlome nepasitikėti privačiais supirkėjais, skelbiančiais „superkame automobilius“. Dažniausiai tai – nelegalūs automobilių ardytojai, su kuriais geriau nesivelti į jokius sandorius…
Jeigu į jūsų skelbimą internete ilgai nesikreipia jokie susidomėję pirkėjai, Patikėkite savo automobilį į auto supirkimo bendrovių rankas. Mes greitai ir patikimai išpręsime Jūsų rūpesčius, Jums neteks rūpintis kaip grąžinti netikusį automobilį!
Taigi siūlome atkreipti dėmesį į mūsų patarimus ir tikimės, jog jie Jums padės išvengti nemalonumų, įsigyjant patikimą automobilį.

 

Idomioji statistika eismo įvykiuose

Transporto priemonių parko sudėtis 2016-01-01

Transporto priemonės tipas:

 • Lengvieji automobiliai 1212886 81,5%
 • Krovininiai automobiliai 106188 7,1%
 • Priekabos ir puspriekabės 129101 8,7%
 • Motociklai ir mopedai 33176 2,2%
 • Autobusai 7548 0,5%

Iš viso 1488899 100 %

Eismo įvykių ir nukentėjusiųjų statistika Lietuvoje 2015 – 2016m.

eismo įvykių 2015m – 3255 2016m – 3184
žuvo 2015m – 267 2016m – 241
sužeista 2015m – 3785 2016m – 3799

Įvykus eismo įvykiui dažniausiai žuvę dalyviai yra:

 • Pėstieji
 • Vairuotojai
 • Keleiviai

Daugiausiai įvyksta šio tipo eisto įvykių:

 • Užvažiavimas ant pėsčiojo
 • Susidūrimai
 • Apvirtimas
 • Susidūrimas su dviračiu

Eismo įvykių pasiskirstymas šviesiu ir tamsiu paros laiku:

 • Šviesiu 75,0 %
 • Tamsiu 25,0 %

Dažniausi eismo įvykio kaltninkai:

 • Vairuotojai
 • Dviratininkai
 • Pėstieji

Eismo įvykiai kuriuose dalyvavo laukiniai gyvūnai:

 • Briedis 79,3 %
 • Stirna 10,3 %
 • Šernas 3,4 %
 • Elnias 3,4 %
 • Stumbras 3,4 %

2016m statistika automobilių supirkime

 

Per 2016m daugiausiai buvo nupirkta šios markės naudotų automobilių:

 • Volkswagen ( Vokietijos )
 • Audi ( Vokietijos )
 • BMW ( Vokietijos )
 • Opel ( Vokietijos )
 • Renault ( Prancūzija )

Daugiausia naudotų automobilių buvo 10-19 metų senumo. Parduodamų transporto priemonių kaina svyruodavo nuo 200 iki 3000 eurų. Nieko keisto ar kažko netikėto įžvelgi negalėtume. Lietuvoje automobilių parkas gan senas dažnas Lietuvio automobilis yra 15 metų senumo dyzeliukas. Didelė dalis parduodamų automobilių buvo po auto įvykio arba tiesiog nebetinkami eksplotuoti.

Dažniausiai 2015m Lietuvoje naujai įvežami naudoti automobiliai buvo šie:

 • Volkswagen
 • Opel
 • Audi
 • BMW
 • Toyota

2016m TOP 3 geriausiai parduodami naudoti automobiliai Lietuvoje buvo šie:

 • Volkswagen Passat ( Pirmoji vieta ir kogero nieko nenustebins. Tai pigus, ekonomiškas, nebrangiai eksplotuojamas automobilis. )
 • Opel Zafija ( Taip taip antra vieta ir ji atiteko Opel, gal dėl to jog Lietuvoje sparčiai pradėjo populiarėti šeimos automobiliai o Opel Zafira tikras šeimos automobilis. )
 • Audi A6 ( Dar vienas lietuvaičiu taip pamėgtas automobilis audi a6 konfortiškas bei išvaizdus automobilis kuris tinka kiekvienam. )

Ką vertetu žinoti prieš perkant automobilį

Kiekvienas vairuotojas prieš įgydamas teisę vairuoti automobilį turi išsilaikyti vairavimo egzaminus, kas kelerius metus atsinaujinti vairuotojo pažymėjimą arba iš naujo pasitikrinti vairavimo gebėjimus, jei buvo pažeidęs kelių eismo taisykles. Taip pat, kiekviena žmogui priklausanti transporto priemonė turi būti registruota Lietuvoje per tam tikrą nustatytą laiką nuo jos įsigijimo, be to, jos techninė būklė turi būti tvarkinga ir reguliariai tikrinama. Visas šias paslaugas Lietuvoje teikia įmonė „Regitra“, kurios filialų galima rasti kiekviename didesniame šalies miestelyje. Šios įmonės darbuotojai supranta, jog kartais vairuotojams transporto priemonių sistema gali būti paini, todėl savo internetiniame puslapyje, taip pat ir konsultacine telefono linija stengiasi atsakyti į vairuotojams kylančius klausimus.

 

Automobilių supirkimas – puikus pasirinkimas

Tikriausiai vienas labiausiai džiuginančių momentų gyvenime yra tuomet, kai atsiranda galimybė gauti didesnį atlyginimą, juk tai reiškia, jog galėsite sau leisti gyventi komfortabiliau ir prabangiau. Žinoma, padidėjus algai nereikia iš karto pradėti leisti pinigų visiems norimiems dalykams iš eilės, kaip neretai atsitinka tiems, kurie prastai planuoja savo finansus arba gavę didesnę sumą pinigų būna ištikti euforijos, o reikia labai kruopščiai nusistatyti prioritetus – dalykus, kurių jums jau seniai reikėjo arba dalykus, kurie tikrai palengvintų jūsų gyvenimą. Todėl natūralu, jog dažniausiai padidėjus atlyginimui žmonės pasirenka savo padidėjusias pajamas išleisti naujo, ekonomiškesnio ir saugesnio automobilio pirkimui, ypač jei senasis jau seniai nebedžiugina ir sukelia daugiau diskomforto, nei duoda naudos. Tačiau nors ir turint pakankamai pinigų naujam automobiliui įsigyti nereikia pamiršti, jog ir senasis automobilis gali šiek tiek padidinti jūsų pajamas, o tai padaryti jums padės automobiliusupirkimas

Automobilių transportavimas po auto įvykių ir jų supirkimas

Be abejo, bet koks eismo įvykis yra nemalonus incidentas, iš kurio norisi kuo greičiau ištrūkti, tačiau dėl tokių eismo įvykių, kurie baigiasi įlenktomis durelėmis, nubrozdintais šonais ar nukritusiais automobilio numeriais dar niekam žemė po kojomis neatsivėrė. Tokiu atveju geriausia eismo įvykio dalyviams tiesiog pagal internete nurodytą formą aprašyti eismo įvykį, nusibraižyti jo schemą, padėti parašus ir važiuoti savais keliais nekviečiant policijos ir netrukdant eismo kitiems vairuotojams. Tačiau pasitaiko ir tokių incidentų, po kurių automobilis iš vietos pajudėti tikrai negali, tuomet norint kuo greičiau atlaisvinti kelią reikia specialistų pagalvos. Jei matote, kad iš automobilio daugiau jokios naudos nebus, jums tikrai padės automobilių transportavimas po auto įvykių ir jų supirkimas. Tokiu atveju, jei ne jūs esate avarijos kaltininkas, gausite ir atitinkamą sumą iš draudimo, ir dar papildomai pinigų iš automobilių supirkėjų, kurie patys pasiims jūsų automobilį iš eismo įvykio vietos. Toks pasiūlymas tikrai turėtų padėti pasijusti bent šiek tiek geriau. Nes pasamdžius paprastus automobilių transportuotojus, jūsų automobilis atsidurs stovėjimo aikštelėje, už kurią reikės ir susimokėti, o vėliau automobilis bus perduotas metalo laužui, todėl nėra didelių šansų už jo supirkimą ten gauti tokios sumos, kurios būtų vertas net į eismo įvykį patekęs automobilis. Automobilių supirkėjams galite pasiūlyti ir ne tik į eismo įvykį patekusį automobilį, bet tiesiog seną ir nebenaudojamą transporto priemonę. Juk nuolat stovėti garaže arba, dar blogiau, stovėjimo aikštelėje nevažinėjamai mašinai tikrai yra ne į naudą, todėl, jei matote, kad mašinos daugiau tikrai nebenaudosite, geriau nelaikykite jos vien dėl to, kad tai atrodo iš pažiūros pakankamai brangus pirkinys – geriau atiduokite automobilių supirkėjams ir vietoje senos, papildomą vietą užimančios transporto priemonės džiaukitės papildomomis pajamomis, juk papildomi pinigai visuomet praverčia.

Automobilių supirkimas – geriausias būdas atsisveikinti su senąja transporto priemone

Žinoma, visi, kurių senieji automobiliai yra neblogos būklės juos parduoda įsigiję naujus, tačiau kartais tai padaryti gali būti labai nelengva, ypač, jei žmogus nesiorientuoja naudotų automobilių rinkoje ir nežino nei kiek jo automobilis iš tiesų yra vertas, nei kur ir kaip geriausia jį pardavinėti. Nors ir atrodo, kad tiesiog užtenka automobilį nufotografuoti, aprašyti ir įdėti į naudotų automobilių pardavimui skirtą tinklalapį, kartais sunku pačiam įvertinti naudoto automobilio būklę ir tinkamai išreklamuoti savo skelbimą siekiant pritraukti kuo daugiau susidomėjusių pirkėjų. Todėl senojo automobilio pardavimas gali užtrukti mėnesius, o jums vis stigs pinigų įsigyti naujam. Be to, reikia nepamiršti, jog pardavinėjant automobilį pačiam teks nuolat susitikti su potencialiais pirkėjais, kurie norės jį apžiūrėti, todėl tam reiks skirti tikrai nemažai laiko, kas ir dirbančiam, ir besimokančiam žmogui būtų tikrai nepatogu. Taip pat, susitikimas su nepažįstamais žmonėmis ir pastangos jiems įsiūlyti įsigyti jūsų transporto priemonę vargina, ne kiekvienas turi puikių komunikacinių sugebėjimų, todėl natūralu, jog daugėjant nesėkmingų ir nemalonių susitikimų, automobilį pardavinėjantis žmogus tiesiog nuleis rankas ir nuspręs automobilį parduoti pigiau, kad tik pagaliau galėtų juo atsikratyti. Laimė, automobilių supirkimas gali padėti išspręsti šią problemą – jūsų automobilis bus nupirktas būtent už tokią kainą, kurios jis tikrai yra vertas ir jums nereikės rūpintis jokiomis reklamomis ar papildomais automobilio taisymais siekiant pagerinti jo būklę prieš parduodant. Automobilių supirkimas taip pat padės siekiant parduoti automobilį, patekusį į avariją. Tai tikrai geresnis būdas atsisveikinti su jau nebevažiuojančia transporto priemone, nei atiduoti ją į metalo laužą, ypač jei akivaizdu, jog vis dar yra galimybių ją sutaisyti ir prikelti naujam gyvenimui.

Automobilio išregistravimas

Pardavus automobilį jau nėra būtina vykti į  „Regitra“ jo išregistruoti. Dabar tai galima atlikti ir svetainėje regitra.lt ir per Elektroninius valdžios vartus, prisijungus prie elektroninės transporto priemonių registravimo sistemos. Ši galimybė Jums sutaupys daug laiko nereikės laukti eilėje Regitroje, nereikės mokėti už kelionę į Regitrą.

Prisijungus prie sistemos ir pasirinkus norimą išregistruoti transporto priemonę, Jums reikės nurodyti pirkėjo duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą) ir prisegti elektroninę (skanuotą arba fotografuotą) pirkėjo ir pardavėjo parašais patvirtintos pirkimo-pardavimo sutarties kopiją. (Beje, surašius pirkėjo duomenis, sistema automatiškai suformuoja sutarties pavyzdį, tad jį galima parsisiųsti iš sistemos ir atsispausdinti).

Prisijungus pirmą kartą prie sistemos skyrelyje „Nustatymai“ reikės nurodyti savo duomenis ir informaciją kontaktui palaikyti, taip pat pažymėti, kokie informavimo būdai Jums yra priimtini.

Apie priimtą prašymą išregistruoti transporto priemonę sistema praneš elektronine žinute. Išregistravimo mokestį galėsite sumokėti per e.bankininkystę kaina 10Lt.

Kaip neapsigauti perkant automobilį

Keliatas elementarių patarimų, kaip neapsigauti perkant ar parduodant automobilį:

Patarimai parduodantiems automobilį:

 • Jeigu automobilį parduodate su pirkimo pardavimo sutartimi būtinai  nurodykite teisingą pardavimo kainą, pardavimo datą ir pirkėjo – pardavėjo duomenis. Jeigu pirkėjas moka grynais perduokite automobilio raktelius tik tada kai gaunate visą pinigų sumą. Niekada neperleiskite savo automobilio kol negavote pilnos sumos nes dažnai pasitaiko sukčiu, kurie poto ir negražina likusios sumos.

Patarimai perkantiems automobilį:

 • Jeigu automobilį perkate lietuvoje iš žmogaus su pirkimo pardavimo sutartimi BŪTINAI patikrinkite ar tikrai pardavėjas yra transporto priemonės savininkas. Jeigu jis nėra savininkas o tik koks draugas kuris pardavinėje būkite itin atidus nes gali būti jog Jus gali apgauti.
 • Jeigu automobilį perkate neregistruota lietuvoje prieš tai pirma rekomenduotume jį pasitikrinti autorizuotame auto servise jog nenusipirktumėte „katės maiše“. Pilna automobilio patikrai gerame servise dažniausiai atseina 100-300lt. Tačiau šie pinigai gali atsipirkti su kaupu ateityje. Po patikros jeigu viskas gerai rekomenduotume su pirkėju nuvykti į techninę apžiūra. Jeigu viskas gerai toliau vykti į regitrą ir prisiregistruoti mašina savo vardu. Tokiu atveju Jūs būsite garantuoti jog nusipirksite patikimą automobilį ir nebūsite apgauti.

Šie patarimai yra iš asmeninės patirties. Jūs neprivalote vadovautis mūsų patarimais.

Pirkimo pardavimo sutartis

Įformindami transporto priemonės pirkimo – pardavimo sandorį, galite pasinaudoti regitros pateikiama transporto priemonės pirkimo – pardavimo sutarties forma. Būtinai turėkite su savimi 2-3 egzemplorius.